وینچ یا کشنده سیم دار

وینچ یا کشنده سیم دار

تعریف وینچ یا کشنده سیم دار

وینچ با توجه به اینکه در صنعت کاربرد های متفاوتی داشته در ابتدا تعریفی از آن را بیان می کنیم، در واقع وینچ وسیله یا ابزاری بوده که اساس اصلی تشکیل آنها سیم و در اکثر آن ها قرقره بوده که مکانیزم عملکردی آن به این صورت بوده که در نقطه ای قرار می گیرند و جسم مورد نظر  را به سمت به خود می کشد و یا در نوع های دیگر وینچ و همچنین جسم مورد نظر به سمت یک نقطه مشترک حرکت می کنند. با توجه به کاربرد های که وینچ داشته در نوع جرثقیل وینچ به دلیل استفاده از قرقره مرکبی که در این نوع تعبیه شده بازده مکانیکی آن را بالا برده. .

نحوه کار وینچ

اجزای وینچ و انواع آن ها

یکی از عملکرد های  که از وینچ می توان بهره برد برای خودرو های که در شرایطی خاصی مانند باتلاق گیر می کنند به کمک خودرو می آید به این صورت که از اتصال A و B استفاده می کنید به این صورت که وینچ را در نقطه مربوطه وصل (A) و طرف دیگر را به به یک نقطه مطمئن وصل می کنیم ، مانند درخت یا یک ماشین دیگر و در این صورت بعد از این اتصالات وینچ را بر حالت فل گذاشته و سپس وینچ را روشن می کنیم.

اجزای وینچ و انواع آن ها

فاکتور های مهم در خرید وینچ

اجزای تشکیل دهنده وینچ ها قرقره ، کابلی که روی آن قرار دارد ، قلاب گلاویز و همچنین جعبه دنده می باشد.

وینچ ها در انواع مختلفی عرضه شده اند که عبارتنداز :

برقی : که در این نوع علاوه بر تجهیرات دیگر یک الکتروموتور هم به آن اضافه شده، به این دلیل که نیروی جهت چرخیدن و باز و بسته کردن کابل را انجام دهد.

هیدرولیکی : در این نوع که برای تامین نیرو و جهت انجام حرکت مکانیکی از پمپ روغنی استفاده می شود و با فشار زیادی ایجاد می شود که این فشار زیاد از چرخه دنده ها گرفته می شود.

دستی : این نوع وینچ نیز که نیروی محرکه خود را از چرخیدن دست انسان می گیرد، تامین می کند

گاردانی : در این نوع نیز نیروی محرکه توسط گاردان که به چرخ دنده متصل بوده تامین می شود

که در بین چهار نوع وینچ ، مدل گاردانی آن در مقایسه با دیگر انواع ار قدرت بالاتری برخوردار بوده و متقابلا مدل گاردانی ضعف عمده ای که داشته این بوده که در زمانی که ماشین خاموش بوده قابل استفاده نمی باشد.

و ضعف عمده مدل برقی این بوده که مصرف برق بالای داشته و همچنین در نباید در تماس با آب قرار بگیرد.

فاکتور های مهم در خرید وینچ

با توجه به اینکه سازندگان وینچ ها افزایش یافته اند . اما آن ها را از شرکتی که خریداری می شوند باید دارای فاکتور ها باشند ، وزنی که این دستگاه تحمل می کند ، طول کابل ،قدرت محرکه دستگاه ،که برای اینکه این دستگاه به درستی انتخاب شود ، در صورتی که بر روی خورو نصب شود باید وزن خودرو را در ۱.۵ ضرب کرده و عدد به دست آمده میزان قدرت برای وینجی بوده که بر روی مماشین باید نصب کنید.

خدمات شرکت رامیار گستر تدبیر ایران

شرکت رامیار گستر تدبیر ایرانیان اولین شرکت موفق در زمینه طراحی و تولید انواع جرثقیل ها و KBK شش کاره تمام برقی و … در ایران بوده که در ساخت این تجهیزات از بالاترین سطح استاندارد ها و کیفیت برخوردار بوده . این شرکت با سابقه و تجربه بالای که در این زمینه داشته موفق به اخذ تقدیرنامه های بسیاری از شرکت های DDS و BACKER  انگلستان و Total فرانسه بوده . شرکت مهندسی رامیار گسترش تدبیر ایرانیان دارای دفتر ثابت در کشور بلغارستان بوده که این قابلیت را داشته که که انواع برند ها و مارک های از جرثقیل ها و دیگر تجهیزات جانبی را در کوتاه ترین زمان به دست مشتریان برساند  و همچنین این شرکت صلاحیت ( Certificate) در زمینه جرثقیل سقفی در کشور را دارا می باشد.

نوشته های پیش فرض

هیچ نظری وجود ندارد!


اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *