جرثقیل سقفی و انواع آن

جرثقیل سقفی و انواع آن

جرثقیل سقفی ، سازه ای بوده که جهت جابجایی و حمل بار در موطه های سالن ها ، انبار ها و … مورد استفاده قرار می گیرد که تشکیل شده از دو ریل موازی که به حالت افقی تعبیه می شوند و جرثقیل در حالات مختلف بر روی آن حرکت می کند. Overhead crane تعبیه شده در زیر سقف های با ارتفاع کم و حرکت های که در جهات مختلف بوده موجب می شود تا پل بکار رفته در این جرثقیل ها به دسته بندی های تک پل ، دو پل، آویز و … تقسیم شوند که متناسب با کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. وجود پل در جرثقیل سقفی این امکان را به جرثقیل می دهد تا با توجه به حرکت افقی که داشته بار را بصورت عمودی بالا و پایین کند ، در جهات طولی جابجا کند که این کار بر عهده کالسکه سوار شده برا این پل بوده

انواع جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی با توجه به کاربرد های که در صنعت داشته این نوع جرثقیل ها دارای انوع مختلف بوده که در زیر به هرکدم از آن ها اشاره و مختصرا توضیحی داده می شود. :

۱-جرثقیل دروازه ای :

این نوع جرثقیل که بیشتر در فضا های باز نصب می شوند و در مکان های چون کارخانجات سنگ بری و این دسته مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند .که اجزای تشکیل دهنده آن از یک تیرک افقی مشبک و یا غیر مشبک و همچنین پایه های ۴ یا ۲ پایه و دستگاه های جانبی چون قرقره و کابل و .. تشکیل می شوند .

جهات حرکت در جرثقیل ها طولی و عرضی و عمودی بوده که در دو نوع تک پل و دو پل بوده و مقدار تناژ جابجایی مواد در این جرثقیل تا ۳۰ تن ظرفیت و با دهانه های تا ۷۰ متر طول ساخته می شوند.

۲- جرثقیل نیم دروازه ای : نوع دیگری از جرثقیل های سقفی بوده که از نظر عملکردی مشابه جرثقیل دروازه ای بوده با این تفاوت که شعاع کاری در این سازه بیشتر بوده و همچنین توانایی و قدرت حمل در جرثقیل نیم دروازه ای به تبع کمتر بوده . از قابلیت های شاخص جرثقیل نیم دروازه ای به زاویه گردش تیرک اشاره کرد که با زاویه ۱۸۰ درجه و در نمونه های تا ۳۶۰ درجه بوده و قرقره در این سازه هم بصورت برقی و هم بصورت دستی کار می کند و تیره های طره در آن تا ۱۰ متر طول نیز طراحی شده اند.

۳- جرثقیل دروازه ایی بازویی : این نوع جرثقیل که بیشتر در محیط های سالن ها ، انبار ها و خطوط ساخت ماشین آلات در نظر گرفته می شوند . از قابلیت های چون چرخش تا ۱۸۰ درجه به صورت دستی بوده و همچنین طول بازویی با ۶ متر می باشد . جرثقیل دروازه ای بازویی ظرفیتی تا ۵ تن را داشته . برای اماکنی که از نظر اجرای فونداسیون مشکلی نداشته می توان تا تناژ ۱۰ تن را نیز طراحی کرد.

۵۴- جرثقیل دیواری : نوع دیگر جرثقیل سقفی که بسیار پرکاربرد در اماکن بسته مانند مونتاژ ماشین آلات و … بوده . ظرفیتی تا ۵ تن ، قابلیت نصب بالابر های زنجیری و سیم بکسلی داشته از طول بازویی تا ۱۰ را داشته . سرعت حرکت در آن ها مختلف بوده ، شش حرکت برقی داشته . برای تمامی ارتفاع ها قابل نصب بوده و …

خدمات شرکت رامیار گستر تدبیر ایران در جرثقیل سقفی

شرکت های مختلفی در طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی خدماتی را ارایه می کنند. شرکت رامیار گستر تدبیر ایران با سابقه و تجربه بالا در زمینه طراحی و ساخت انواع جرثقیل سقفی با رعایت استانداردها، تولید KBK های تمام برقی شش کاره، تعمیر، نگهداری و همچین فروش قطعات و… فعالیت می کند. و هدف آن جلب رعایت هرچه بیشتر مشتریان است. همچنین این شرکت دارای تقدیرنامه های بسیاری از شرکت های DDS و BACKER  انگلستان و Total فرانسه می باشد.

با توجه به اینکه شرکت رامیار از دفاتر ثابت در اروپا برخوردار است امکان وارد کردن انواع جرثقیل سقفی را داشته . همچنین این توانایی را داشته تا جرثقیل های سقفی را تعمیر و نگهداری کند.

نوشته های پیش فرض

هیچ نظری وجود ندارد!


اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *